Jak dobrze inwestować swe środki pieniężne, ażeby pomnażać majątek osobisty?

Dobrą metodą pomnażania pieniędzy jest inwestowanie w akcje. Trzeba jedynie wiedzieć w jakiego typu spółki akcyjne inwestować. Każdy dobry inwestor ma swój sprawdzony sposób doboru giełdowych spółek do portfela. Warto poznać przynajmniej część ciekawych porad, żeby kierując się nimi mądrze inwestować środki pieniężne.

giełda

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze jest więc inwestować w spółkę, która zarabia jak też nie ponosi strat. Ponieważ trendy na giełdzie akcyjnej szybko się nie odwracają. Dobrze jest nabywać akcje takich spółek, które są w stanie zwiększyć swoje dochody nawet w trakcie kryzysu. Doskonałym na to przykładem są akcje PGE jak też akcje ENERGA. Cena akcji tych dwóch spółek giełdowych wykazywała wzrostową tendencję nawet w czasie kryzysu gospodarczego. Niestety jest niewiele takich spółek, które umieją się rozwijać jak również powiększać swoje zyski nawet wówczas, gdy cała gospodarka światowa się boryka z kłopotami.

Należy omijać giełdowe spółki, wypłacające dywidendę większą od wygenerowanych zysków. Dosyć często się zdarza, że zarząd spółki akcyjnej zwiększa wypłacaną dywidendę, aby pobudzić wzrost kursu akcji. Czasem się zaciąga nawet kredyt, aby sfinansować tego typu operację. Obecnie polityka dywidendy w PGE zakłada wyłożenie na tego typu cel 50% zysku skonsolidowanego netto. Akcje PGE są z tego względu odpowiednio zabezpieczone. W bardzo ciekawym miejscu jest aktualnie kurs akcji PGE z punktu widzenia technicznej analizy. Wycena walorów ma od paru dni trend wzrostowy – .

Podobnie wyglądają akcje ENERGA – kliknij w link. Opłaci się jeszcze raz podkreślić, że nie należy kupować akcji w trendzie spadkowym w nadziei, że kierunek odwróci się. Mały wyjątek od takiej reguły nie jest w stanie pokryć strat z pozostałych licznych pomyłek. Nie warto również

finanse

Autor: 401(K) 2012
Źródło: http://www.flickr.com

nabywać tanich akcji. Fakt, że giełdowe akcje są tanie, nie oznacza, że trzeba je kupić. Wskaźnik cena na zysk nigdy nie powinien stać się powodem zakupu. Często zdarza się, że tak tanie akcje mogą jeszcze bardziej stanieć. A te z wysoką ceną mogą wyraźnie zdrożeć.

Podejmując decyzję o inwestowaniu w akcyjne spółki dobrze jest się wystrzegać firm mocno zadłużonych. Ponieważ tego typu spółki mogą wpaść w finansowe problemy. Należy również unikać spółek akcyjnych, które często emitują nowiusieńki akcje. Czasem firma wypuszcza nowe akcje, żeby pozyskać nowiutkie pieniężne środki niezbędne na rozwój. Z każdą tego typu operacją wartość dla akcjonariuszy spada. Co niewątpliwie pociąga za sobą cenę akcji. Inwestowanie na giełdzie akcyjnej wymaga dużego zaangażowania i wiedzy.

Opłaci się z tego powodu ze szczególną uwagą czytać jakiekolwiek opinie jak również śledzić gospodarczą sytuację państwa jak też danej akcyjnej spółki. Wyłącznie w ten sposób można wyraźnie pomnożyć własny majątek.

Comments are closed