Jak wygodnie, szybko i prosto uzupełnić PIT przez sieć?

Dla wielu osób zapisanie PIT-u nie jest proste. Toteż polecają to zajęcie zawodowym księgowym. Po co aczkolwiek wynagradzać, skoro już obecnie można samodzielnie rozpisać zeznanie podatkowe. Rzeczywiście wypisanie PIT-u nigdy nie było tak szybkie i proste, jak jest teraz. I to wszystko jest realne bez konieczności wychodzenia z własnych czterech kątów. PIT online jest nowoczesnym rozwiązaniem, które rzeczywiście ułatwi życie wielu Polakom .

workstation-336369_1280Rzeczywiście PIT można uzupełnić w laptopie. Wystarczy do tego Internet. Należy dostać się na portal podatkowy, gdzie są ulokowane fachowe programy do rozliczeń w Urzędzie Skarbowym. I można to uczynić rzeczywiście w 5 minut, bowiem jest to tak łatwe. Najpopularniejszą w Polsce deklaracją podatkową, która rozlicza dochody z pracy, emerytury lub renty, jest PIT-37. Po zalogowaniu się na wspomnianym portalu, powinno się pobrać i zainstalować scharakteryzowany program. Wiele portali oferuje zarówno dodatkowe usługi, które mają pomóc w szybkim rozliczeniu PIT-u. Nie każdy przecież musi być specjalistą od PIT-ów (pitax.pl/pit-online/). Podatnicy, którzy nie posiadają najmniejszego pojęcia o rozpisywaniu tej deklaracji, muszą skorzystać z pomocy, które są dostępne na portalu. Ta pomoc kieruje podatnika przez uzupełnianie deklaracji krok po kroku. Na wstępie powinno się wpisać dane i sposób opodatkowania. Trzeba podać stosowny Urząd Skarbowy. Potem należy wpisać dane dotyczące dochodów. Skąd je brać? Otóż są one napisane na deklaracji PIT-11, którą każdy pracodawca musi przesłać swojemu pracownikowi w stwierdzonym terminie. Wystarczy przepisać te dane do deklaracji w laptopie.

Obraz PIT-u 11 jest taki sam, jak obraz PIT-u na ekranie komputera, więc nie powinno być z tym kłopotów. Pomyłka nie ma prawa nastąpić, jeżeli przepisuje się kratka w kratkę. Zaletą tych programów jest to, że cały czas można wrócić do poprzednich kroków i zmodyfikować to, co się mylnie zanotowało. Program pomoże zarazem wpisać wszelkie ulgi, które przysługują użytkownikowi. Bez problemu można zarazem wybrać organizację pożytku publicznego. Niektóre programy mają swoje listy, ale też można wcielić swą organizację.

Comments are closed