Jak zrobić dużo, nie robiąc praktycznie najmniejszego wysiłku czyli przekaż jeden procent podatków na organizację pożytku publicznego

Od czasu do czasu właściwie każdy z nas chce zrobić coś dobrego dla innych ludzi. Zwykle o potrzebujących myślimy w szczególności w święta bożonarodzeniowe, które są niemalże dla każdego Polaka symbolem czasu spędzanego z bliskimi oraz pomocy innym. O ubogich osobach myślimy także wtedy, kiedy zaczyna się zima – zdajemy sobie przecież świetnie sprawę z tego, jak dużo osób nie ma dachu nad głową, a zima jest dla nich dotkliwa.

6052692914_d5bec8c2f7_bOkazuje się jednak, że możemy uczynić coś pożytecznego także w inne pory roku – powinieneś zwracać na to uwagę zwłaszcza w przypadkach, kiedy nie masz odpowiednio dużo pieniędzy żeby pomóc wszystkim, którzy tego potrzebują. Jeśli zdecydujesz się na przekazanie 1% podatku na jakiś szczególny cel, możesz wtedy znacząco komuś pomóc, nie robić właściwie żadnego wysiłku.

Jak przekazać swój 1% podatku na jakiś wyjątkowy cel? Wystarczy, że w czasie corocznego rozliczania podatku dochodowego (czyli zwyczajnie wypełniania PIT-a) wpiszesz w odpowiednią rubryczkę numer KRS organizacji, której chcesz pomagać (PIT przez internet). Co istotne – to w ogóle nic Cię nie kosztuje. Ten 1% podatku i tak zostałby Ci zabrany, a jedynie przekazany na rzecz Skarbu Państwa. Jeżeli chcesz zatem komuś pomagać albo po prostu dać symboliczny wyraz swojego wsparcia dla danej organizacji, bez wątpliwości nie ma lepszego sposobu.Pamiętaj jednak, że możesz wspierać wyłącznie te fundacje, które są tak zwanymi organizacjami pożytku publicznego. Jeśli nie jesteś pewien, czy dana organizacja ma taki status, wówczas możesz to łatwo sprawdzić w internecie – wystarczy otworzyć bazę OPP, a niewątpliwie znajdziesz tam swoją

5973351281_acc7921549_zorganizację – http://www.pitonline.pl/. Każda z nich ma swój numer KRS, który należy wpisać w zeznaniu podatkowym aby pieniądze trafiły w odpowiednie ręce.

Najczęściej organizacje, na rzecz których można przekazać jeden procent swego podatku, mają umieszczone o tym informacje na własnych witrynach internetowych. Zastanów się, komu chcesz pomóc tego roku – co roku przecież możesz wesprzeć inną organizację. Wydaje się, że jeden procent to niewiele, jeśli jednak każdy z nas przekaże na daną instytucję nawet parę złotych, na pewno zbierze się z tego całkiem spora suma. Dzięki temu możesz wesprzeć potrzebujących – to przecież tak nieduży wysiłek.

Comments are closed