Już wkrótce większość z nas będzie składać zeznanie podatkowe

Rzetelne wypełnienie dokumentu pit może niektórym sprawiać problem. Rozliczanie się z podatku powszechnie kojarzone jest ponadto ze stresem i ściśle wyznaczonym limitem czasu. Dlatego część podatników powierza to zadanie zatrudnionej przez siebie księgowej. Na takie rozwiązanie decydują się często ci, którzy mają jakąś pozarolniczą działalność gospodarczą i nie wiedzą, w jaki sposób poprawnie wypełnić pit 36. Często Związane jest to jednak ze zbędnymi wydatkami. My natomiast, nadal nie mamy pojęcia, jak poprawnie rozliczyć się z podatku i czujemy się w tej kwestii niepewnie.

finanse
Całkiem niepotrzebnie. Obecnie jest bowiem dużo różnych możliwości, poprzez które mamy okazję nauczyć się sami uzupełniać pity. Dużym udogodnieniem jest też, wprowadzona całkiem niedawno, możliwość rozliczenia się z podatku online – PIT 36. Dzięki temu, mamy okazję uniknąć stania w kilometrowej kolejce wewnątrz urzędu skarbowego. Szanujemy wówczas swój cenny czas , a poza tym nie musimy się daremnie złościć. Pamiętajmy jednak, aby dostarczyć uzupełniony dokument pit jak najszybciej. Jeżeli zostawimy to ostatni moment, to łącza internetowe też mogą być w tym czasie zbyt obciążone.

Ostatni dzień składania zeznania podatkowego zależy od rodzaju obowiązującego nas pitu. Gotowy Pit 36, tak jak dokument nr 36L, 37,38 i 39, trzeba dostarczyć do urządu maksymalnie do 30 kwietnia 2015 r. Dobrze wiedzieć, że skala podatkowa wynosi

finanse

obecnie 18% i 32% – Pit 36 dotyczy osób, które w minionym roku prowadziły swoją działalność gospodarczą, opodatkowaną właśnie według wspomnianiej wyżej skali podatkowej. Obowiązek wypełnienia pitu 36 obejmuje w takim wypadku też osoby, które mają kredyt podatkowy. za pomocą pitu 36 rozliczają się także różni najemcy i dzierżawcy.

Przez Pit 36 można też złożyć łączne zeznanie podatkowe, w przypadku, gdy np. posiadamy wspólnika. Rozliczenie łączne w określonych sytuacjach może dotyczyć również małżonków. W pewnych sytuacjach pit 36 obejmuje również osoby samotnie wychowujące dziecko. Dzieje się tak, gdy nasze dziecko jest małoletnie, dostaje rentę z tytułu niepełnosprawności bądź też jest osobą uczącą się i nie skończył 25 lat. Dobrze zorientować się też w zasadach które dotyczą dochodów zagranicznych oraz osób, które uzyskały dochód w Polsce, ale nie mają polskiego obywatelstwa.

Komentowanie jest wyłączone.