Pit za 2014 możemy uzupełnić samodzielnie

Ponieważ rok kalendarzowy wielkimi krokami zbliża się do końca, najwyższy czas jest już na to, by namyślić się nad jego rozliczeniem finansowym, tak by w terminie przesłać potrzebne pisma do urzędu skarbowego. Jeżeli chcemy sami uzupełnić pit za 2014 rok, to z pewnością najlepiej zadziałamy gdy zaopatrzymy się w profesjonalny program do jego uzupełnienia.

Wówczas wystarczy, że wprowadzimy wszystkie konieczne informacje, a system samodzielnie wyliczy wszystkie wartości, przez co będziemy posiadali pewność, że wszystko jest prawidłowo wypisane. Co istotne, to taki program posiada też konieczne zmiany, jakie były ustalone od ostatniego momentu rozliczeniowego, więc zyskamy pewność, że najmniejsze zmiany nie ujdą naszej uwadze. Czytaj więcej w tym temacie: pitonline.pl/

Od czasu do czasu trzeba się skierować do księgowej żeby go za nas wypisała

6845292422_9b1f272452_kJeżeli mimo posiadania specjalnego oprogramowania nie jesteśmy pewni, czy będziemy umieli odpowiednio wypisać taki pit, to wciąż możemy się udać do księgowej, która go za nas wypełni. Co więcej będzie ona mogła wyjaśnić nam wszystkie niejasności, przez co może odważymy się następnym razem sami go wypisać. W dodatku możemy jej podarować do sprawdzenia już wypełniony pit, co zaoferuje nam pewność, że wszystko jest zrobione dobrze oraz nie będziemy musieli w późniejszym terminie nanosić żadnych poprawek, jeśli już w urzędzie okazałoby się, że są jakieś nieprawidłowości.

Warto zarezerwować na to troszkę więcej czasu

Kiedy chcemy posiadać gwarancję, że nasz pit jest prawidłowo uzupełniony, to powinniśmy na niego przeznaczyć trochę więcej czasu. Nie trzeba się przy nim śpieszyć oraz wprowadzać wszystko na szybko, bo nawet przy używaniu ze specjalnego programu mamy szansę się pomylić, starczy że zapiszemy dane w nieprawidłowe okienka, i wtedy mamy szansę mieć jeszcze kłopoty w urzędzie skarbowym. A tego z pewnością każdy z nas chce uniknąć.

Źródło: PitOnline.pl

Comments are closed