Uzupełnianie PIT-u drogą internetową

Czy zastanawialiście się już na tym by rozliczyć PIT 2013 online? Każdy, kto jeszcze zupełnie nigdy nie próbował takiego typu uzupełniania i składania deklaracji podatkowej powinien przekonać się, jakie to proste i jak wiele czasu można dzięki temu zaoszczędzić. Nasz program został wykreowany dla wszystkich tych, którzy doceniają sobie komfort i nie lubią stać w długich kolejkach w urzędzie bądź na poczcie. W dobie Internetu należy ułatwiać sobie życie i korzystać z korzyści, jakie niesie za sobą technika.

wypełnianie podatku przez internet

Autor: Administración Nacional de la Seguridad Social
Źródło: http://www.flickr.com
Korzystanie z aplikacji jest wyjątkowo banalne i intuicyjne. Na początku aplikacja zasugeruje, którą deklarację trzeba wybrać jak również jakie dokumenty będą potrzebne w procesie jej wypełniania. Rubryki uzupełnia się zgodnie z kolejnością, a w przypadku pojawienia się jakiś pomyłek, pogram zakomunikuje o tym bezzwłocznie uzupełniającego, uniemożliwiając zarazem przejście do następnego etapu uzupełniania (źródło). Dzięki korzystaniu z naszego programu, szansa zrobienia omyłki maleje niemalże do zera, co oznacza brak potrzeby dalszego składania jakichkolwiek korekt.

Po stosownym uzupełnieniu wszystkich rubryk można przystąpić do generowania formularza oświadczenia. Gotowy formularz można wydrukować i w tradycyjnej formie papierowej przesłać albo zanieść do Urzędu Skarbowego, lub zamiast tego złożyć deklarację elektroniczną korzystając ze strony www. Na stronie http://www.pitax.pl/pit-28/ można odszukać także dodatkowe wiadomości na temat elektronicznych deklaracji, z których dowiedzieć się można między innymi, czym dokładnie są i dlaczego powinno się je składać.

Comments are closed